Indywidualne wkładki ortopedyczne

PODOLOGIA – nazwa pochodzi od greckiego PODOS – stopa i LOGOS – noga. Jest to dziedzina medycyny malo znana w Polsce. Zajmuje się badaniem stóp – ich prawidłowego funkcjonowania, deformacji, wad czy zniekształceń stóp.

Większość swojego życia człowiek spędza w pozycji pionowej, opierając cały ciężar ciała na stopach. Dlatego tak ważne jest dbanie o nie. Stopa to w rzeczywistości zwierciadło zdrowia całego naszego ciała. Świadczą o tym wieloletnie doświadczenia lekarzy. Jeden z prekursorów badania stóp Genese, powtarza: „od małego dziecka, do dorosłego człowieka stan stóp odzwierciedla funkcjonowanie całego organizmu”. Dlatego tak ważne jest dbanie o stopy już od najmlodszych lat. 

Dlaczego należy regularnie mierzyć i badać stopy u dzieci?

Wiele dzieci chodzi w zbyt wąskich butach, nie odczuwając bólu tak szybko jak dorosłe osoby. Z biegiem czasu mogą jednak zacząć skarżyć się na bolące stopy, nabyć złą postawę ciała lub haluksy. A to wszystko dlatego, że to stopy noszą ich cały ciężar. Dlatego tak ważne jest regularne mierzenie stóp u dzieci. W ciągu roku mogą urosnąć nawet 2-3 numery, co wymaga swobodnej przestrzeni potrzebnej do wzrostu i ruchu stopy.  

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.